hír
November 27-én ismét a Marczibányi Téri Művelődési Központban várja a plakátok szerelmeseit a Falra fel! plakátaukció. Immáron tizenkettedik…
továbbmagazin
Egy újabb hét, amit a saját és mások egészsége miatt is otthon töltünk, de szerencsére továbbra se kell kibírnunk magyar filmek nélkül. A tévében…
továbbhír
A hétvégén kezdődött Lyonban Európa legjelentősebb klasszikus film ünnepe, a 11. Lumière Grand Lyon Filmfesztivál. Az idei válogatásba két magyar…
továbbmagazin
Április első hetén nem halmoznak el minket a tévében magyar filmekkel, bár néhány kiváló történelmi klasszikus most is műsoron lesz: Fábri Zoltán…
továbbmagazin
Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…
továbbmagazin
Ha péntek, akkor Mű/Soron. Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy-egy képviselője ajánl valamilyen mozgóképet, amit érdekesnek tart. Az egyetlen…
továbbhír
A MaNDA két korszakos jelentőségű alkotás DVD-kiadásával emlékezik a holokauszt 70. évfordulójára. Május 22-én 17.00 órától az Örökmozgó…
továbbfilmrészletek
1944 őszén egy pesti kiskocsmában ismét együtt van az összeszokott baráti társaság: Béla, a tulajdonos, Kovács, az asztalos, Király, a könyvügynök…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié